التهاب ,بینایی ,بیماری ,نخاع ,بیماران ,دکتر ,مایع نخاع


سوال:


من دختر ۲۵ ساله هستم، دو ماه قبل چشم راستم تار شد. دکتر چشم پزشک گفت دچار التهاب عصب چشم شده‌ام. چون در ام آر ای مغزم چند پلاک وجود   داشت به دکتر مغز و اعصاب معرفی کرد. الان دید چشمم بعد آمپول کورتن بهتر شده ولی گفته‌اند تشخیص ام اس است وباید آمپول ربیف تزریق کنم.


پاسخ:✅ التهاب عصب بینایی چشم از علایم شایع بیماری ام اس است. در ۱۵- ۲۰ درصد بیماران اولین علامت بیماری با التهاب عصب بینایی شروع می شود و در نیمی از بیماران در دوره‌ای از بیماری التهاب عصب بینایی را پیدا می کنند.


✅ اگر التهاب عصب بینایی همراه با پلاک‌های مغزی و OCB در رزمایش مایع نخاع باشد احتمال بیماری ام‌اس و تکرار حملات در آینده بیشتر می شود.


✅ در اکثریت بیماران درمان با کورتون داخل سرمی ( پالس) سبب تسریع بهبودی التهاب و دید چشم می شود. گرچه در برخی موارد بهبودی کامل نخواهد بود.


✅ در مواردی که در ام آر آی مغز و نخاع پلاک‌های متعدد دیده می شود و در آزمایش مایع نخاع OCB مشاهده می شود بهتر است برای پیشگیری از ایجاد پلاک جدید و همینطور حمله جدید درمان‌های پیشگیرانه مثل اینترفرونها یا گلاتیرامر استفاده شود.کانال تلگرام مطب دکتر جواد عاملی www.t.me/Ameli_Officeمنبع اصلی مطلب : دکتر جواد عاملی
برچسب ها : التهاب ,بینایی ,بیماری ,نخاع ,بیماران ,دکتر ,مایع نخاع
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : التهاب عصب بینایی